Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

Utrudnienia w ruchu ul. Długa w Hażlachu – wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku od skrzyżowania ul. Długiej z ulicą Rudowską do ul. Długiej 100 od dnia 11 sierpnia 2020r.

Powszechny spis rolny

Test sprawności syren alarmowych

Złóż wniosek o dofinansowanie w MOBILNYM BIURZE Programu „Czyste Powietrze”

Projekt PFRON-u "Kompleksowa rehabilitacja"

Kasa na wsparcie dobrych pomysłów

Rejestr Danych Kontaktowych

W Kończycach Wielkich działają

Utrudnienia w ruchu ul. Długa w Hażlachu – wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku od skrzyżowania ul. Długiej z ulicą Rudowską do ul. Długiej 100 od dnia 11 sierpnia 2020r.

Powszechny spis rolny

Test sprawności syren alarmowych

Złóż wniosek o dofinansowanie w MOBILNYM BIURZE Programu „Czyste Powietrze”

Projekt PFRON-u "Kompleksowa rehabilitacja"

Kasa na wsparcie dobrych pomysłów

Rejestr Danych Kontaktowych

W Kończycach Wielkich działają

23 listopada mieszkańcy gminy Hażlach i zaproszeni goście po raz kolejny mieli okazję podziwiać i smakować potrawy, które zostały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Hażlach. Tym razem zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury konkurs kulinarny odbywał się pod hasłem „Desery i zakąski”.

- Deser powinien być nie tylko racjonalnym uzupełnieniem posiłku, ale też miłym jego zakończeniem, przyjemnością, na którą się czeka. Ważna jest nie tylko jakość deseru, ale też walory smakowe i sposób podania. Z kolei zakąski zimne, gorące lub słodkie wzbogacają dekorację stołu. Podawane są najczęściej na początku posiłku dla zaostrzenia apetytu – powiedział na wstępie Wojciech Kasztura, dyrektor GOK.        
Komisja konkursowa wyłoniła na każdym stole najlepsze potrawy w obu kategoriach (niżej podano odpowiednio deser i zakąskę): „szkiełko” i kurczak po chińsku w sosie żurawinowym z KGW Brzezówka, bezę i parasolki ze skrzydełek z sosem czosnkowym z KGW Hażlach, lody z musem malinowym i rolady słoneczne z KGW Kończyce Wielkie, babeczki budyniowe i śledzie w zalewie miodowo-pomidorowej z KGW Pogwizdów, „chmurkę” brzoskwiniową i filet w zalewie z KGW Rudnik, rożki obfitości i zakąski „tapas” z KGW Zamarski.

DSC02038 ca5fe
Jurorzy przy stoisku KGW Zamarski o Fot. GK

Jury pracowało w składzie: przewodniczący komisji Antoni Trylski, Gertruda Proksa (członek Krajowej Rady Kobiet), Grażyna Krehut (przewodnicząca Rady Gminy Hażlach), Danuta Kożusznik (prezes Zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej), Czesława Haczek (członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego), Stanisław Kasztura (radny Rady Powiatu), Zdzisław Majętny (kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Cieszynie), radny Rady Gminy Hażlach Bogdan Małek, Leokadia Warzecha, Marta Kędzior (pracownik Urzędu Gmin Hażlach). Komisji pomagał jak zwykle wójt Karol Folwarczny. Z powodu parlamentarnych obowiązków z udziału w pracach jury musiała zrezygnować poseł na Sejm RP Aleksandra Trybuś, o czym poinformowała w specjalnie wystosowanym piśmie. 
W tym roku środki na zakup produktów do przyrządzenia potraw, które KGW otrzymują z GOK, zostały zwiększone o dofinansowanie z programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius Regio, w ramach którego Gmina Hażlach realizuje projekt „Dbając o Ziemię - Dbamy o Siebie”. Ponadto, w związku z udziałem w wyżej wymienionym projekcie, konkursowi towarzyszyły warsztaty kulinarne. Z jego środków wydano folder zawierający najciekawsze przepisy na desery i zakąski, które przekazały poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich. Wydawnictwo było bezpłatnie rozprowadzane wśród uczestników i gości konkursu.

 

Galeria fotografii

 

 

loga comenius

           

psr 2020 

aplikacja lgd ck

 projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"Dożynki Gminy Hażlach"
"Hażlach szuka pamiątek"
"Powstaje pomnik hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein"
"Święta plonów"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca