Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

Boisko na finiszu

Projekt „Eko-Serce”

PLAŻA w Zamarskach

Utrudnienia w ruchu ul. Długa w Hażlachu – wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku od skrzyżowania ul. Długiej z ulicą Rudowską do ul. Długiej 100 od dnia 11 sierpnia 2020r.

Powszechny spis rolny

Test sprawności syren alarmowych

Złóż wniosek o dofinansowanie w MOBILNYM BIURZE Programu „Czyste Powietrze”

Projekt PFRON-u "Kompleksowa rehabilitacja"

Boisko na finiszu

Projekt „Eko-Serce”

PLAŻA w Zamarskach

Utrudnienia w ruchu ul. Długa w Hażlachu – wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku od skrzyżowania ul. Długiej z ulicą Rudowską do ul. Długiej 100 od dnia 11 sierpnia 2020r.

Powszechny spis rolny

Test sprawności syren alarmowych

Złóż wniosek o dofinansowanie w MOBILNYM BIURZE Programu „Czyste Powietrze”

Projekt PFRON-u "Kompleksowa rehabilitacja"


We wtorek 20 lipca w auli Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu odbyła się uroczystość podpisania umów na pomoc finansową w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Wzięli w niej udział przedstawiciele 19 gmin Subregionu Południowego Województwa Śląskiego, które w ramach konkursu będą na swoim terenie realizować 33 zadania dofinansowane środkami w wysokości  906 760,10 zł. Wojewódzkie władze samorządowe na spotkaniu z przybyłymi do Hażlacha przedstawicielami gmin i sołectw reprezentowali: Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok, Radna Wojewódzka Agnieszka Biegun i Członek Zarządu Województwa Beata Białowąs. 

 
inicjatywa2020 1
Wójt Grzegorz Sikorski z przedstawicielami samorządu Województwa Śląskiego w osobach (od lewej): Członka Zarządu Województwa Beaty Białowąs, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Jana Kawuloka i Radnej Wojewódzkiej Agnieszki Biegun o Fot. GK
        

W 2020 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęły 234 wnioski, złożone przez 97 gmin na łączną kwotę 5 251 126,66 zł.  Po ich formalnej i merytorycznej ocenie pomoc finansową w formie dotacji celowej otrzymały 72 gminy, na których terenie zostanie zrealizowanych 118 zadań o wartości 2 997 380,31 zł. W Powiecie Cieszyńskim wsparcie zostało przeznaczone na zadania realizowane w gminach Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice. Łączna kwota dofinansowania dla Gminy Hażlach wynosi 50 000 zł, z czego 20 000 zł na zadanie „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego we wsi Brzezówka”, 14 000 zł na „Podniesienie bezpieczeństwa poprzez modernizację ogólnodostępnego boiska do siatkówki plażowej w Hażlachu” i 16 000 zł na „Budowę innowacyjnego Parku Sensorycznego na terenie sołectwa Rudnik”.

 

inicjatywa2020 2
Na scenie reprezentacja Gminy Hażlach z przedstawicielami samorządu Województwa Śląskiego (od lewej): Członek Zarządu Województwa Beata Białowąs, Przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok, sołtys Hażlacha Mariusz Króliczek, inspektor ds. funduszu sołeckiego, systemu informacji oświatowej Anna Cieślar, Skarbnik Gminy Magdalena Szczepanek, sołtys Rudnika Urszula Lebioda, Wójt Gminy Grzegorz Sikorski, Radna Wojewódzka Agnieszka Biegun i sołtys Brzezówki Leszek Banot o  Fot. GK     


Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski zwracając się do uczestników uroczystości, zebranych w przebudowanym i zmodernizowanym dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, zwrócił uwagę, że uzyskanie wsparcia finansowego na realizację konkretnych zadań winna poprzedzać oddolna inicjatywa, chęć zmieniania lokalnych społeczności, tworzenia im jak najlepszych warunków do rozwoju. – Spotykamy się w zmodernizowanym dużym nakładem sił i pozyskanych środków budynku Gminnej Biblioteki Publicznej. Przeszedł on wielką metamorfozę, dzięki inicjatywie dostosowania go do nowych zadań i wymagań. Znajdzie w nim miejsce Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Z jego pomieszczeń będą również korzystać miejscowe organizacje, czyli klub sportowy, Koło Gospodyń Wiejskich, a także pszczelarze i hodowcy gołębi pocztowych. Mam nadzieję, że miejsce to dzięki zachodzącym w nim społecznym interakcjom, stanie się prawdziwą kuźnią kolejnych dobrych pomysłów i inicjatyw – podkreślił wójt Grzegorz Sikorski. 

inicjatywa2020 3Pamiątkowa fotografia przedstawicieli gmin Subregionu Południowego z członkami władz samorządowych Województwa Śląskiego o Fot. GK

psr 2020 

aplikacja lgd ck

 projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"Dożynki Gminy Hażlach"
"Hażlach szuka pamiątek"
"Powstaje pomnik hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein"
"Święta plonów"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca