Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

"Kronika życzliwości"

Komunikat w sprawie płatności za odpady komunalne

„Śląski Telefon dla Seniora”

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”

Informacja Wójta Gminy Hażlach w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Kontakt z doradcą Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego

Obwieszczenie Wójta Gminy Hażlach

Nowe oblicze Bazy

"Kronika życzliwości"

Komunikat w sprawie płatności za odpady komunalne

„Śląski Telefon dla Seniora”

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”

Informacja Wójta Gminy Hażlach w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Kontakt z doradcą Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego

Obwieszczenie Wójta Gminy Hażlach

Nowe oblicze Bazy


W czwartek 6 lutego w hotelu „Qubus” w Bielsku-Białej z inicjatywy radnego Janusza Buzka, we współpracy z Wójtem Gminy Hażlach Grzegorzem Sikorskim, odbyło się śniadanie biznesowe, na które zaproszeni zostali przedsiębiorcy i samorządowcy z powiatu bielskiego i cieszyńskiego. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

 
biznes 1
Biorący udział w spotkaniu samorządowcy
 

Było to pierwsze z planowanego cyklu spotkań poświęconych rozwojowi gospodarczemu naszego regionu. Tematem przewodnim spotkania stała się szeroko pojęta obsługa inwestorów, podniesienie jej standardów oraz możliwości pozyskiwania źródeł finansowych.

Inicjatywa, która zrodziła się w mojej głowie, jest znakomitą okazją do integracji osobistości i środowisk wpływających na pomyślny rozwój naszego regionu. W trakcie spotkania wywiązało się wiele ciekawych rozmów i dyskusji. Gościem specjalnym śniadania biznesowego był pan Paweł Kolczyński, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. z Warszawy. Mówił o narzędziach wsparcia przez Agencję firm prywatnych i komunalnych, w tym o pożyczkach inwestycyjnych i obrotowych, poręczeniach, leasingu i różnych formach pomocy publicznej – wyjaśnia Janusz Buzek.

 

biznes 2

 

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko dziewięćdziesiąt osób reprezentujących różne środowiska biznesowe i samorządowe. Związki pracodawców i przedsiębiorców reprezentowali: Janusz Szymura, prezes bielskiego oddziału Business Centre Club, Janusz Targosz, prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu z Bielska-Białej, Marcin Materna, prezes Oddziału Śląsk Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W śniadaniu uczestniczyli także samorządcy: Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, Mieczysław Szczurek, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Cieszyna oraz wójtowie Węgierskiej Górki i Gminy Hażlach  – Piotr Tyrlik i Grzegorz Sikorski.

 

biznes 3

 

Myślę, że niezależnie od tego, w jakiej branży działamy, bardzo  istotne jest utrzymywanie i poszerzanie kontaktów biznesowych. Utrzymywanie przez samorząd pozytywnych, silnych relacji z partnerami biznesowymi może przyczynić się do efektu synergii i rozwoju gminy – mówi Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach, która była partnerem samorządowym spotkania.

biznes 4


Śniadanie biznesowe pod patronatem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Oddziału Śląsk Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Instytutu Jagiellońskiego i Akademii WSB zorganizowała Fundacja Instytut Ad Rem. Partnerem biznesowym była spółka Polmotors.      

projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"Dożynki Gminy Hażlach"
"Hażlach szuka pamiątek"
"Powstaje pomnik hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein"
"Święta plonów"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca