Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

Nie kupuj, tylko adoptuj zwierzaka

"Świynto Dziedziny 2019"

Spotkanie partnerów i uczestników projektu „Wędrówki Doliną Olzy/Toulky údolím Olše“

Dzień Dziecka z wędką

Zebrania wiejskie

Zarządzenie Starosty Cieszyńskiego w sprawie ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego na terenie miast i gmin Powiatu Cieszyńskiego

Jubileusz 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Hażlachu

Zarządzenie Wojewody Śląskiego w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego

Nie kupuj, tylko adoptuj zwierzaka

"Świynto Dziedziny 2019"

Spotkanie partnerów i uczestników projektu „Wędrówki Doliną Olzy/Toulky údolím Olše“

Dzień Dziecka z wędką

Zebrania wiejskie

Zarządzenie Starosty Cieszyńskiego w sprawie ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego na terenie miast i gmin Powiatu Cieszyńskiego

Jubileusz 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Hażlachu

Zarządzenie Wojewody Śląskiego w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego

Jak informuje Śląski Ośrodek Badań Regionalnych na stronach Urzędu Statystycznego w Katowicach w zakładce Statystyczne Vademecum Samorządowca udostępniono zaktualizowane portrety terytorium: województw /powiatów/miast na prawach powiatu /gmin oraz wybranych obszarów metropolitalnych i aglomeracji. W porównaniu do poprzedniej edycji materiał został uzupełniony o dane za 2010 r. oraz o wkładkę prezentującą wyniki Powszechnego Spisu Rolnego PSR 2010 na poziomie województw.
Materiał informacyjny w formie portretu terytorium (PDF) przygotowano, podobnie jak w roku ubiegłym, dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Jego głównym celem jest dostarczenie samorządom wszystkich szczebli kompleksowych, jednolitych metodologicznie i jakościowo informacji, odpowiadających zadaniom określonym w ustawach kompetencyjnych.
Portrety terytorium zawierają podstawowe informacje z zakresu finansów publicznych, rynku pracy, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, infrastruktury, bezpieczeństwa publicznego i gospodarki przestrzennej; prezentują potencjał społeczny, demograficzny, kulturalny i naukowy oraz uwarunkowania środowiska naturalnego. Jednolity zestaw informacji umożliwia porównanie jednostek tego samego szczebla.
Niezależnie, Vademecum zawiera równieżdane teleadresowe, umożliwiające bezpośredni kontakt z: Urzędem Statystycznym, Informatorium oraz Śląskim Ośrodkiem Badań Regionalnych. Portrety terytorium są również dostępne wprostna portalu informacyjnym GUS w zakładce Statystyczne Vademecum Samorządowca (SVS).
 
Więcej szczegółowych danych w wybranych przedziałach czasowych można uzyskać w ogólnodostępnych bazach danych:
·         Banku Danych Lokalnych  
Systematycznie uzupełniany i aktualizowany zbiór informacji o sytuacji społecznej, gospodarczej, demograficznej i stanie środowiska. Opisuje kraj, województwa, powiaty oraz gminy, a także regiony i podregiony stanowiące szczeble Nomenklatury jednostek terytorialnych do celów statystycznych (NTS). Zapewnia użytkownikowi stały dostęp do aktualnych informacji statystycznych. Umożliwia prowadzenie wielowymiarowych analiz statystycznych i porównań w dowolnych układach regionalnych i lokalnych (także hipotetycznych – według indywidualnych potrzeb). Dostępny w wersji polskiej i angielskiej. W banku dostępny jest również moduł zawierający podstawowe informacje o miejscowościach statystycznych Bank Danych Lokalnych - zakładka Vademecum Samorządowca - moduł miejscowości.
·         Bazie Demografia 
Baza została utworzona w celu zapewnienia użytkownikowi stałego dostępu do informacji statystycznych charakteryzujących sytuację demograficzną w Polsce. Stanowi zintegrowane źródło danych statystycznych w zakresie stanu i struktury ludności, ruchu naturalnego oraz migracji. Umożliwia zestawienie danych obrazujących dynamikę zachodzących zmian w populacji ludności oraz prowadzenie wielowymiarowych analiz statystycznych. Informacje zgromadzone w bazie są systematycznie uzupełniane oraz aktualizowane.
 
  

Wydarzenia

projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"O budżecie gminy Hażlach"
"Złote i diamentowe pary"
"Gmina Hażlach pnie się w górę"
"Kto śpiewa - dwa razy się modli"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca