Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

„EFEKT MOTYLA”

Otwarte spotkanie konsultacyjne w Zamarskach

Wolne miejsca w Przedszkolu w Pogwizdowie

Obwieszczenie Wojewody Śląskiego

Nowy sprzęt ratowniczy dla naszych OSP

Powstanie "Zamarski Przystanek"

Budowlane ABC

Nieodpłatna pomoc prawna

„EFEKT MOTYLA”

Otwarte spotkanie konsultacyjne w Zamarskach

Wolne miejsca w Przedszkolu w Pogwizdowie

Obwieszczenie Wojewody Śląskiego

Nowy sprzęt ratowniczy dla naszych OSP

Powstanie "Zamarski Przystanek"

Budowlane ABC

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Głównym punktem obrad zebrania wiejskiego w Brzezówce w dniu 6 września było podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia wniosku o przeznaczenie środków z funduszu sołeckiego  na rok 2018. Na wniosek sołtysa Leszka Banota zebrani jednogłośnie zdecydowali o wykonaniu w ramach tego funduszu oświetlenia ulicznego. Na prace projektowe, zakup, dostawę i montaż punktów oświetleniowych przeznaczona została cała będąca do dyspozycji kwota funduszu, to jest 31 742,67 zł. Mieszkańcy chcą on w ten sposób wesprzeć samorząd w realizacji gminnego programu budowy oświetlenia ulicznego.

 

soltys 2017
Sołtys Leszek Banot podczas zebrania wiejskiego   

 

Na zakończenie zebrania przedstawione zostało poniższe sprawozdanie z działalności sołtysa i Rady Sołeckiej:

"W 2017 r. w ramach Funduszu Sołeckiego zakupiono 3 dodatkowe urządzenia (surfer podwójny-wahadło, piechur-biegacz, przywodziciel-odwodziciel) dla siłowni zewnętrznej. Koszt urządzeń wyniósł 9913 zł. Przy rozładunku i montażu urządzeń z pomocą przyszli mieszkańcy sołectwa, za co w szczególności pragnę podziękować panom: Bogdanowi Zagórze, Janowi Zagórze i Krzysztofowi Kazimierczakowi (gospodarz Domu Wiejskiego na Brzezówce). Kolejną inwestycją realizowaną z Funduszu Sołeckiego na Brzezówce był zakup i montaż płytek gumowych EPDM w kolorze zielonym za kwotę 10762,50 zł. W montaż tych płytek wokół urządzeń siłowni zewnętrznej aktywnie włączyli się mieszkańcy.

Jako Rada Sołecka czynnie braliśmy udział w półkoloniach dla dzieci w Domu Wiejskim na Brzezówce, które organizował od 17 do 28 lipca br. GOK w Hażlachu. Takie zajęcia dla dzieci udało się zorganizować pierwszy raz, za co jestem bardzo wdzięczny pani dyrektor GOK w Hażlachu Hannie Blokesz-Bacza. Dzięki instruktorom z GOK w Hażlachu dzieci przez dwa tygodnie miały zapewnioną profesjonalną opiekę i mogły bezpiecznie korzystać z aktywnej formy spędzania wakacji. Przez te dwa tygodnie dzieci korzystały z posiłków, które przygotowywały panie z KGW na Brzezówce. Wśród atrakcji dla dzieci można wymienić Warsztaty Kulinarne, które rewelacyjnie zorganizował pan Łukasz Kocur, właściciel Catering Żarełko z Pogwizdowa. Dzieci miały możliwość spróbowania swych sił przy przyrządzaniu i wypieku pizzy. W czasie drugich warsztatów tematem przewodnim była czekolada. O aktywną formę wypoczynku dzieci zadbał pan Jan Błaszczyk z UKS Nakano w Pogwizdowie, który razem z z panią Dominiką i Małgorzatą Błaszczyk oraz z panem Filipem Czupilem przygotowali olimpiadę sportową.

Ostatnią atrakcją pierwszego tygodnia zajęć była wizyta kierowcy rajdowego z Automobilklubu Cieszyńskiego oraz wizyta pszczelarzy z Koła Pszczelarskiego z Kaczyc. Panowie Stanisław Nowak i Emil Matloch opowiadali dzieciom o życiu pszczół, demonstrowali narzędzia i ubiory pszczelarskie oraz pokazali z bliska wnętrze ula. Odbyła się też degustacja miodu. Każdy uczestnik otrzymał słoik miodu, a czuwała nad tym pani Małgorzata Banot.

Nasi strażacy z Brzezówki zaprezentowali wóz strażacki. Warsztaty taneczne poprowadziła pani Beata Kobis. Pogadankę na temat pracy w kopalni przeprowadził pan Józef Kwiczala, a pan Łukasz Czupil (ratownik z KWK Borynia) zorganizował pokaz sprzętu ratowniczego i przeprowadził „praktyczny” kurs udzielania pierwszej pomocy. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zajęć dla dzieci bardzo serdecznie dziękuję! Należy podkreślić, że ich praca była wykonana na zasadzie „pro publico bono”  i całkowicie bezinteresownie. W tym miejscu słowa podziękowania kieruję również do pani Barbary Kuchta, która bardzo aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu  i przeprowadzeniu półkolonii dla dzieci.

W 2018 roku planujemy w ramach Funduszu Sołeckiego wykonać punkty oświetleniowe na terenie sołectwa Brzezówka. Na prace projektowe, zakup, dostawę i montaż punktów oświetleniowych mieszkańcy przeznaczyli całą kwotę funduszu sołeckiego (31742,67 zł). Wniosek przygotowany przez Radę Sołecką został jednogłośnie przyjęty na Zebraniu Wiejskim w dniu 6.09. 2017 r.  

Dziękuję również mieszkańcom za merytoryczną i spokojną rozmowę o problemach i przyszłości naszego Sołectwa podczas zebrania, a zaproszonym gościom z panem wójtem Grzegorzem Sikorskim na czele, za rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania".

Leszek Banot

     

 

Wydarzenia

projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

Częściowe zachmurzenie

21°C

Hażlach

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 62%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 22 Lip 2018

    Przewaga chmur 27°C 15°C

  • 23 Lip 2018

    Rain 25°C 14°C

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"O budżecie gminy Hażlach"
"Złote i diamentowe pary"
"Gmina Hażlach pnie się w górę"
"Kto śpiewa - dwa razy się modli"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca